» 
»
 

Uludağ’da kaybolan baba ve oğul JAK timleri tarafından kurtarıldı

Kayak yapmak için Uludağ’a giden ve kaybolan üniversite öğrencisi genci kurtarmaya giden babası da yolunu kaybedince yardımlarına JAK timleri yetişti. Baba-oğul nefes kesen bir operasyonla kurtarıldı.

Alınan bilgilere göre Ankara’da bir üniversitede okuyan ve sömestr tatili dolayısı ile Uludağ’a kayak yapmaya giden 22 yaşındaki Onur Demirel kayak yaparken ormanlık alanda yönünü kaybetti. Durumu babası Mehmet Demirel’e bildirdi. Baba Demirel oğlunu kurtarmak için bölgeye gitmeyi başardı ancak kendisi de kara saplanınca Jandarma Arama Kurtarma ekiplerinden yardım istedi. 

İhbarla vakit kaybetmeden harekete geçen JAK timleri kar motorları ile çıktıkları yolda ormana giremeyince motorları bırakıp yürümeye başladı. Ormanlık alanda yaklaşık bir saat yürüyen ekipler zorlu bir sürecin ardından baba ve oğluna ulaşmayı başardı. 

Ormana girerek kaybolan kayak tutkunu Onur Demirel, yaşadığı tatsız olay neticesinde yaklaşık 1 saat bekledikten sonra babasına haber verdiğini, babasının yanına ulaştığında çok yorgun olduğunu, kalp rahatsızlığı Jandarma Arama Kurtarma Ekiplerine haber verdiklerini, ekiplerinden vakit kaybetmeden yanlarına ulaşarak kurtarıldıklarını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *