» 
»
 

Uludağ'da kaybolan Büşra Boz bulundu

Bursa'da fotoğraf çekinmek için çıktığı Uludağ'da kaybolan 24 yaşındaki Büşra Boz, tam 16 saatin ardından bulundu.

Bursa'da 24 yaşındaki Büşra Boz, dün yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için çıktığı uludap'da kayboldu. Geçtiği yerlere adını yazan Büşra için gece boyunca arama çalışmaları yapıldı. Ekipler, Büşra'ya 16 saat sonra ulaştı. Bitkin halde bulunan genç kız, çok yorgun ve uykusuz olduğunu dile getirdi.

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden geçtiğimiz yıl mezun olan Mersin doğumlu Büşra Boz, amcası Nazmi Boz'un yanına Bursa'ya gitti. Dün öğleden sonra yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için Uludağ'ın eteklerindeki Sarıalan'a giden Büşra, kar kalınlığının 3 metreyi aştığı bölgede akşam saatlerinde bastıran tipide yönünü kaybederek kayboldu. Geldiği bölgeye ulaşamayan Büşra, ağabeyi Geylani Boz'u cep telefonu ile arayarak durumdan haberdar etti.

Büşra'yı bulmak için saat 22.00 sıralarında Uludağ'da bulunan JAK timleri harekete geçti. AFAD ve UMKE ekipleri ile NAK ekipleri de arama kurtarma çalışmasını bölgede başlattı. Gece boyunca devam eden kurtarma çalışmalarında, şarjı biten Büşra'ya bir türlü ulaşılamadı. Sabahın ilk ışıklarında Büşra'nın izlerine ulaşan ekipler, kar üzerine adını yazan Büşra'nın izleri takip edilince 16 saat sonra kaybolduğu yere 7 kilometre uzaklıktaki Süleymaniye Köyü yakınlarında bulundu.

Büşra Boz, arama ve kurtarma ekipleri tarafından Bursa'nın Mesken Mahallesi'ne getirildi. Buradan ambulans ile hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Büşra'nın kaybolması ile Bursa'ya gelen ailesi büyük mutluluk yaşadı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *