» 
»
 

Uludağ'da telesiyej arızalandı: 35 kişi havada asılı kaldı

Uludağ'da kayak yapmak için pist başına çıkmak isteyen 35 kişi, telesiyejin arızalanması sonucunda saatlerce havada mahsur kaldı. AFAD ve jandarma ekiplerinin üç saatlik çalışması sonucunda mahsur kalanlar kurtarıldı.

Uludağ'da bu sabah kayak yapmak için pist başına çıkmak isteyen 35 kişi, telesiyejin arıza yapması sonucunda havada asılı kaldı. Arızanın birtürlü giderilmemesi ile yerden yaklaşık 15 metre yükseklikte ve aralıklarla çelik teller üzerindeki ikişer kişikilik telesiyejde mahsur kalanların kurtarılması için Jandarma Arama Kurtarma ileİl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile UMKE ekipleri harekete geçti.

Ekipler kısa sürede kar motorları ile bölgeye ulaştı. Ardından aralıklarla duran telesyejdekilere, kar temizleme araçlarının üzerine çıkarak ve halat atarak ulaştı. Halatlara tırmanan AFAD ve jandarma görevlileri, mahsur kalan 35 kişiyi indirildi. Kurtarma çalışmaları yaklaşık 3 saat sürdü. Telesiyejden indirilenlerin sağlık durumlarının iyi olduğu ve otellerine gönderdiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *