» 
»
 

Uludağ’da yağış başladı! Kar kalınlığı 10 santimetre

Kayak meraklılarının heyecanla beklediği kar yağışı başladı. Kayak turizminin favori mekanlarından Uludağ’da kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.

Kış turizminin en çok tercih edilen bölgelerinden Uludağ’ın zirveleri beyaz örtü ile kaplanmaya başladı. Dün akşam saatleri itibari ile etkili olmaya başlayan kar yağışının yaklaşık 10 santimetreye kadar ulaştığı bildirildi. Bölgede bulunan turizm işletmecilerinin başlayan yağışla birlikte yüzleri gülüyor. Büyük bir sabırsızlıkla zirvenin beyaza büründüğünü yakından görmek isteyenler, teleferik ile Uludağ’a akın etti.

Meteorolojiden Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminlerine göre, kar yağışının hafta sonuna kadar etkisini arttırarak devam etmesi ve bölgedeki kar kalınlığının 60 santimetreye ulaşması bekleniyor. Kar yağışının başlaması ile birlikte ağaçlar üzerinde birikmeye başlayan karlar eşsiz bir ziyaretçilere eşsiz bir manzara sunarken, vatandaşlar kartopu oynamayı da ihmal etmedi

Yapılan hava tahminlerine göre Uludağ’da beklenen hava sıcaklıklarını, Salı gündüz 1, - 2, Çarşamba 5, -7, Perşembe 5 gece -7, Cuma ise gündüz 0, - 2 derece olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *