» 
 

Ulusoy A.Ş. iflas haberiyle ilgili yanlış hakkında bir açıklama yaptı

Geçen yıl faaliyetlerini durdurduğunu açıklayan 80 yıllık şirket iflas etti. Ancak Ulusoy şirketinden yapılan açıklamada alınan kararın Ulusoy Ulaşım A.Ş.'yi kapsamadığı belirtildi.

Alınan bilgilere göre bir süredir yaşadığı mali sıkıntıları düzene sokamayan dev taşımacılık şirketi Ulusoy Seyahat geçtiğimiz yıl faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Öte yandan firmaya ait bir dizi yolcu otobüsü icradan satışa çıkarılırken şirket hakkında bir de iflas davası açılmıştı.

O tarihten bu yana Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde şirket hakkında görülen dava içim mahkeme kararı 15 Haziran 2017 tarihinde çıktı. Karar neticesinde Ulusoy için iflas karar verildi. Böylece Ulusoy Seyahat Nakliyat A. Ş. için tasfiye süreci de başlamış oldu. Şirketin tasfiye işlemleri Bakırköy 1. İcra Dairesi tarafından yürütülecek.

Çıkan iflas haberlerin ardından medyada ulaşım şirketinin de iflas etmesi ile ilgili konu hakkında Ulusoy Ulaşım Anonim Şirketi bir yazılı açıklama yaparak şirketin, faaliyetlerine ve otobüs seferlerine devam ettiğini duyurdu. Verilmiş olan iflas kararının Ulusoy Seyahat Nakliyat Anonim Şirketi hakkında olduğu belirtildi.

Şirketin yapmış olduğu yazılı açıklamanın tam metni şu şekilde:

Medya yayın organlarında görülen "Ulusoy için iflas kararı" haberlerine firmamız otobüs gmrselleri kullanılarak yer verilmektedir. İlgili iflas kararının şirketimiz Ulusoy Ulaşım A.Ş. ile herhangi bir hukuki ilişiği bulunmaktadır.

Siz değerli yolcularımıza ve kamuoyuna bildirmek isteriz ki; Ulusoy markası olarak seferlerimize devam etmekteyiz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *