» 
»
 

Ümit Burnu’nda korkutan orman yangını!

Afrika kıtasının en güney ucu kabul edilen Ümit Burnu'nun Atlantik Okyanus’una bakan tarafındaki büyük orman alevlere teslim oldu. Havadan, karadan ve denizden müdahale edilen yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre neden olduğu henüz belirlenemeyen yangını söndürmek için bölgeye sen edilen ekipler kuvvetli esen rüzgârın nedeni ile daha da büyüyen alevleri kontrol altına almaya çalışıyor.

Büyük bir hızla yayıldığı ifade edilen yangının evlere ve rezidanslara doğru yaklaşmaya başladığı ifade ediliyor. İtfaiyeler, ambulanslar, afet yönetim araçları, polis ve trafik araçlarının katıldığı söndürme çalışmalarında meydana gelen sis nedeni il zor anlar yaşanıyor.

Çalışmaları korku dolu gözlerle takip eden bölge sakinleri oluşabilecek bir tehlike durumunda bölgeyi terk etmek üzere kıymetli eşyalarını topluyorlar. Askeri ve sivil helikopterler ağaçların üzerine su dökerek yangını söndürmeye devam ediyor. Bitki örtülerinin yoğun bulunduğu alanlarda yangın alevleri birden yükseliyor. Bu da söndürme çalışmalarını zora sokuyor. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *