» 
»
 

Umuda yolculuk facia ile sonlandı! 1 çocuk öldü 6 kişi kayıp

Ege denizinde kaçak göçmenleri taşıyan sürat teknesi esen sert rüzgar nedeni ile ters döndü. Teknede bulunan 11 kişiden ancak 4'ü kurtarılabilirken 1 çocuğun cesedine ulaşıldı. Diğer 6 kişiden ise hala haber alınamadı.

Yunanistan kaynaklı bir haber sitesinden alınan bilgilere göre Türkiye'nin Ege kıyılarından aldığı kaçak göçmenlerle denize açılan bir sürat teknesi Ege denizi açıklarında oluşan aşırı rüzgarın meydana getirdiği dev dalgalar sebebi ile ters döndü. Teknede bulunan ve amaçları Midilli Adasına gitmek olan 11 göçmen teknenin ters dönmesi ile denize düştü. Sabah 06:00 sularında bölgede bulunan balıkçı teknelerinin ihbarı üzerine bölgeye Yunan sahil güvenlik ve arama kurtarma ekipleri gönderildi. 

Suya düşen 11 kişiden 4 erkek kurtarılırken, 4 yaşlarında olduğu tahmin edilen küçük bir kız çocuğunun da cesedine ulaşıldı. Kurtarılan kişilerin verdiği bilgiler doğrultusunda batmadan önce teknede oldukları ifade edilen 6 kişiyi arama çalışmaları ise halen devam etmekte. Yetkililerden alınan son bilgilere göre bölgede arama çalışmaları için üç Yunan Sahil Güvenlik botu ve iki helikopter bulunmakta. 

Edinilen bir diğer bilgiye göre de geçtiğimiz son iki günlük süreçte Bodrum sahillerini kullanılarak Kos Adasına 43 kaçak göçmenin geçtiği Midilli adasına da 70 göçmenin geçiş yaptığı iddia edilmekte...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *