» 
»
 

UNICEF'in insanlık ölmüş dedirten sosyal deneyi

UNICEF, kaybolmuş iki farklı çocuğa olan bakış açısını anlatan bir deney hazırladı. Yazıklar olsun dedirten bu deneyde, zengin görünümü olan bir çocuğun yanına birçok kişi gelse de, fakir görünümlü haline sadece 'defol!' dendi.

Birleşmiş Millet Çocuk Koruma Fonu UNICEF, insanlık ölmüş dedirten bir sosyal deney hazırladı. Gürcistan’da gerçekleştirilen sosyal deneyde 6 yaşındaki Anano isimli küçük oyuncu, önce temiz ve güzel kıyafetler ile oldukça kalabalık bir sokağa bırakıldı. Kamerayla izlenen küçük kızın yanına gelen birçok kişi ona sevgi gösterip yardım teklifinde bulunurken minik oyuncumuz bir süre sonra kirli ve eski kıyafetler ile geldiğinde insanlar küçümseyici bakışlar ile onu karşıladı.

Yazıklar olsun dedirten sosyal deney farklı bir mekâna geçilerek devam etti. Fakir görünümü ile sokakta tek başına bekleyen minik Anano kimsenin dikkatini çekmezken restorana taşınan deney, zengin görünümü ile içeri giren küçük oyuncunun etrafındaki masalara davet edilmesi ile devam etti. Aradan bir müddet zaman geçtikten sonra küçük kız yırtık kıyafetleri ve kirle kaplı yüzüyle restorana girdi. Aşağılayıcı bakışlar devam ederken minik oyuncu herhangi bir masaya oturmak istediyse de ona söylenen tek söz sadece ‘defol’ oldu. Masalardan kovulan Anano deneye daha fazla devam edemedi ve dayanamayarak ağladı. Koşarak dışarı çıkan minik Anano deney sonrası yapılan röportajda çok üzüldüğünü belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *