» 
»
 

Üniversite öğrencisi kız çığlığı sayesinde gaspçılardan kurtuldu

Adana'da üniversite öğrencisi Ferhunde Derya Tunçgöğüs, gasp edilmekten son anda kurtuldu. Arabasına binmekte olan genç kız, arkasında bekleyen 2 gaspçı tarafından yakalandı. Ölümle tehdit edilen kız, çığlık atınca gaspçılar panik yaparak kaçtı.

Adana Yeditepe Üniversitesi'nde okuyan Ferhunde Derya Tunçgöğüs, iki gaspçının elinden kıl payı kurtuldu. Alışverişini bitirdikten sonra mağazanın önündeki park halinde duran aracına binmek isteyen genç kız, arkasından yaklaşan iki gaspçıyı fark etmeyince olan oldu. Boğazına dayanan bıçak ile ne yapacağını şaşıran Tunçgöğüs, ölüm tehditleri eden iki gaspçının zoru ile araca bindi. Şoför koltuğunda oturan kız, çığlık atınca gaspçılar panikle arabayı terk etti.

Olay, dün öğle saatlerinde Ziyapaşa Bulvarı’nın önünde meydana geldi. Yeditepe Üniversitesi’nin işletme bölümünde okuyan Ferhunde Derya Tunçgöğüs, alışverişini bitirdiği sırada 01 GA 887 plakalı arac??na ilerledi. Uzun süredir genç kızı izleyen iki gaspçıdan biri elindeki bıçağı kızın boğazına doğrulttu. Sesini çıkarmamasını ve otomobile binmesini söyleyen gaspçılardan biri Tunçgöğüs’ün çantasını karıştırmaya başladı. Diğer gaspçıda torpidoyu araştırdığı sırada genç kız otomobilin camını açıp çığlık attı. Ne yapacaklarını şaşıran iki gaspçıda panikle otomobilden kaçtı.

Olayın ardından 155’e haber veren kız, olay yerine gelen ekipler tarafından sakinleştirildi. Sabıkalıların fotoğraflarının bulunduğu albümü genç kıza gösteren polis zanlıları teşhis etmesi için genç kızı Gasp Bürosu’na götürdü.

Olaydan bir süre sonra genç kız yaptığı açıklamada iki gaspçıyı daha önce barın karşısında gördüğünü fakat müşteri olduğunu düşünerek önemsemediğini belirtti. Eşkalin ardından polis soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *