Üniversite tercihleri için belirlenen takvimde değişiklik yapıldı

2016 ÖSYS tercihleri için daha önce belirlenmiş olan 26 Temmuz ile 2 Ağustos arası tarihlerinde değişiklik yapıldığı duyuruldu. Buna göre üniversite tercihleri ne zaman yapılacak işte detay bilgiler...

Geçtiğimiz günlerde açıklanan LYS puanlarına göre üniversite tercihi yapacak olan adaylara Yüksek Öğretim Kurulu tarafından yapılan duyuruda 2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi tercihleri için daha önceden belirlenen tarihin değiştirildiği belirtildi. YÖK tarafından verilen karara göre ÖSYS tercihleri 29 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Yaptığı yazılı açıklamada YÖK, üniversite tercihleri için önceden belirlenmiş olan takvimde değişiklik olduğunu duyurdu ve buna göre 26 Temmuz-2 Ağustos olarak belirlenen tarihin 29 Temmuz-3 Ağustos olarak değiştirildiği bildirildi.

YÖK yetkililerinin yaptığı açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname sonucu kapatılmış olan 15 yükseköğretim kurumunun da tercih listesinde yer almayacağı bilgisi yer aldı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası alınan 3 aylık OHAL kararının ardından terör örgütü FETÖ soruşturmasından dolayı bazı üniversiteler kapatıldı. Bu üniversiteler 2016 ÖSYS tercih kılavuzunda yer almayacak ve öğrenim görmekte olan öğrenciler de farklı devlet ve özel üniversitelere yerleştirilecek. Kapatılan üniversiteler şunlar:

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *