» 
»
 

Üniversiteli kızların kiraladıkları araba için, aranan araç şoku!

Bodrum'a bir haftalık tatil için gelen 2 üniversiteli kızın içinde bulunduğu araç, plaka takip sistemine göre işlenen bir cinayet sebebi ile aracın arandığı belirtildi araç polisler ve mototikletli Yunus ekipleri tarafından durduruldu.

Muğla kent merkezinde bir yakınından kiraladıkları aracın cinayet nedeni ile arandığından habersiz olan iki üniversiteli genç kız korku dolu anlar yaşadı. Muğla'nın tatil yeri olan Bodrum'a sadece üç günlüğüne gelen üniversiteli öğrencilerden biri 20 yaşında Z.B diğer arkadaşı ise 19 yaşında A.L heyecan ve korku dolu anlara maruz kaldı.
Gençlerin içinde bulunduğu kiralık aracın, Yokuşbaşı Mahallesi'nde bulunan trafik mobese kameralarında görüntülendi. Plaka takip sisteminin yapmış olduğu tespite göre otomobilin aranan araç olarak göründüğü tespit edildi. Bunun üzerine hemen polisler yola koyuldu ve aracın peşine düştü. Plaka takip sistemine göre geçtiğimiz mart ayında Manisa'da işlenen bir cinayet olayından dolayı aracın arandığı açığa çıktı. Polis araçları ve Yunus ekiplerinin araç içindeki şüpheli şahısların yakalanması için takip başlatıldı. Aranan araç takibi, Kıbrıs Şehitler Caddesinde bulunan Hastane Kavşağı’nda son buldu. Her şeyden habersiz olan araç içindeki iki genç kız, polisler tarafından durdurulmalarının sebebini öğrenince korku dolu anlar yaşadı.

Gençleri araçtan indirdikten sonra, otomobilin içi, bagaj ve motor bölümü arandı. Araç içinde arama yaklaşık 20 dakika sürdükten sonra gençler emniyete götürüldü. Polislerin yapmış olduğu sıkı araştırmada araç işlemlerinin yapıldığı, ancak kayıtlardan düşülmediği için hala aranıyor olarak göründüğü ortaya çıktı. Yapılan yanlışlık kısa süre sonra düzeltildi, araştırmalar ve işlemlerin sonucunda da gençler serbest bırakıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *