Üniversiteye sınavsız geçiş haberine YÖK'ten açıklama

Üniversiteye sınavsız geçiş haberine ilişkin açıklama yapan YÖK, üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışma yapılmadığını vurgulayarak, bir başka haberde yer aldığı gibi Bakanlıkla da konu ile ilişkin bir görüşmenin yapılmadığını bildirdi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), "üniversiteye sınavsız geçiş" haberlerine ilişkin, Yükseköğretim Kurulu'ndan açıklama geldi. Bugün bazı ulusal gazetelerde "üniversiteye geçiş sistemine dair" gerçeği yansıtmayan bazı haberlerin yer alması üzerine açıklama yapan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, üniversiteye giriş sistemine yönelik herhangi bir çalışmlanın yapılmadığını belirtti.

Diğer bir Bakanlıkla da konu ile ilişkin haberde konu edildiği gibi bir görüşmenin sürdürülmediğini, sınavlar öncesinde bu tür gerçek dışı haberlerin adaylar üzerinde olumsuz etki yarattığı ifade edildi. Yükseköğretim sitemine girişle alakalı kamuoyunun yalnızca Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın (YÖK) kararlarını ve duyurularını dikkate almasının rica edildiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *