» 
»
 

Ünlü dönerci FETÖ'den tutuklandı!

Dönerci Ali Usta markasının sahibi olan Ali Özcan, Fetullahçı Terör Örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı. Özcan'ın ev ve işyerinde yapılan aramalarda F serisi 1 dolar ele geçirildi. Öte yandan Bank Asta ile de çalıştığı tespit edildi.

Dönerci Ali Usta'nın markası İstanbul'un pek çok noktasında döner restoranları işleten Ali Özcan, FETÖ üyesi olmak suçundan tutuklandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Örgütlü Suçlar Bürosunca hazırlanan iddianemede, Ali Özcan'ın hakkındam 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından Fetullahçı Terör Örgütü ile ilişkili olduğu ve örgütün toplantılarına katılıp finansal destek sağladığına ilişkin ihbarda bulunulduğu kaydedildi.

FETÖ'den hakkında soruşturma açılan Ali Özcan ile bazı tanıkların da dinlendiği belirtilen iddianamede, bir tanık Özcan'ın PVC işi yaptığını, alacağı meblağdan FETÖ adına himmet parası kestiğini ifade etti. Başka bir tanık ise şüphelinin Maltepe'deki iş yerinin üst katında örgüt toplantıları gerçekleştirdiklerini iddia etti. Diğer bir tanık ise, Ali Özcan'ın muhasebecisinin Pensilvanya'ya 30-40 milyon lira göndermeleri gerektiğini söylediğine ilişkin şahitliğine yer verildi.

Şüpheli Özcan'ın ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise Fetullahçı Terör Örgütü'nün şifreli parası olduğu iddia edilen F serisi 1 dolar ele geçirildi. Terör örgütünün ele başı olan Gülen ile ilgili bir kitabın içerisinde 1 doların bulunduğu bilgisi alındı. Öte yandan Özcan'ın çok sayıda yurtdışı seyahati olduğu ve örgütün bankası olan Bank Asya ile çalıştığı ve işyerlerinde de örgütün ai ve ablalarına düzenli olarak yemekler verdiği ileri sürüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *