» 
»
 

Ünlü futbolcu David Beckham'ın fotoğrafıyla indirimli ulaşım kartı aldı

İzmir'de Beckham'ın fotoğrafını sisteme yükleyen öğrenci ulaşım kartı aldı. Öğrenci, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesi kendi fotoğrafını kabul etmeyince denemek için Beckham'ın fotoğrafını yüklediğini ifade etti.

İzmir'de öğrenim gören bir üniversite öğrencisi, internet sitesi üzerinden başvurduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşım kartı için önce kendi fotoğrafını yüklediğini, ancak sistemin kabul etmemesi nedeniyle denemek için futbolcu David Beckham'ın fotoğrafını yüklediğini belirtti.

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde öğrenci olan L.E.M., belediyenin öğrencilere toplu taşıma indiriminden yararlanmak için 2 ay önce internet sitesi üzerinden başvuru yaptığını, bu sırada kendisinden istenen fotoğrafını ise sistemin kabul etmediğini belirtti. Kendi fotoğrafında sıkıntı olabileceğini düşünerek denemek için internetten ünlü futbolcu David Beckham'ın fotoğrafını indirdiğini ve bu şekilde yeniden başvuru yaptığını dile getiren L.E.M. kartı almaya gittiğinde durumu fark ettiğini belirtti.

David Beckham'a karşı özel bir ilgisi olmadığı halde bir dükkan önünden geçerken fotoğrafını gördüğü için aklına geldiğini ifade eden üniversite öğrencisi, öğrenci olduğuna dair tüm belgelerin tam olduğunu, kimseyi kandırmak ya da kötü niyetle böyle bir şey yapmadığını da sözlerine ekledi. Ancak düzeltmek için yeni başvuru yapmak istediğinde sistemin kendisini kayıtlı olarak görmesi nedeniyle kabul etmediğini de belirtti.

Bir arkadaşının fotoğrafı sosyal medyadan paylaştığını ifade ederek, Selena Gomez, Messi gibi ünlülerin fotoğraflarıyla da kart alanları duyduğunu belirten L.E.M. en kısa zamanda belediyeye giderek fotoğrafın değiştirilmesini isteyeceğini kaydetti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada online başvurular sırasında başkasının fotoğrafının kullanıldığı tespit edilen kartların iptal edildiğini duyurdu. Kart ünitesinden her ay on binlerce başvuru alındığı kaydedilen açıklamada, Brad Pitt, Adriana Lima, Angeline Jolie, Johnny Deep, Al Pacino, Tarkan, Ahmet Kaya, Ronaldo, Muslera, Volkan Demirel ve Mesut Özil gibi ünlülerin fotoğraflarıyla yapılmış 40 başvuru tespit edildiği ve bunların iptal edildiği bilgisi verildi. L.E.M.'nin kartının 20 Aralık 2016'da iptal edildiği ancak yapılanın ilk bakışta gülümseten bir yöntem gibi görünse de yanlış beyan olduğuna dikkat çekildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *