» 
»
 

Ünlü ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk'ün sağlık durumu ağırlaştı

Keskin çıkışları radikal konuşmaları ile bir döneme damgasını vuran ilahiyat profesörü Yaşar Nuri Öztürk uzun zamandır süre gelen sağlık sorunlarının artması nedeni ile durumunun kritik olduğu öğrenildi.

İstanbul Üniversitesi’nde kurucu dekan olarak görev yapan, 1951 Trabzon Sürmene doğumlu, bir dönem milletvekilliği de yapan, yazar, hukukçu, küçük yaşta hafızlık ünvanını kazanmış olan, Türkçe, Arapça, Farsça, İngilizce ve Fransızca gibi dillerde birçok çevirisi bulunan, Türkiye Millî Kültür Vakfı ödüllü, gerek medyada gerek siyasette keskin çıkışları, radikal konuşmaları ile adından çokça sözettiren ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün sağlık durumunun ağırlaştığı bildirildi. 2011 yılında miğde kanserine yakalandığı teşhidi konan Öztürk, hastalığına istinaden bir ameliyat geçirmiş ve tedavisinin davamı niteliğinde birkaç ay kemoterapi tedavisi görmüştü.

Sanat camiasında da tanınan ve sevilen Yaşar Nuri Öztürk'ün yakın dostlarından sanatçı Onur Akay sosyal medaya hesabından yayınladığı mesajla ünlü ilahiyatçının bir süredir Yeditepe Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görmekte olduğunu belirterek, durumunun gittikçe ağırlanştığını şuan bu tedaviye evde devam edildiğini belirterek kendisi için sevenlerinden dua istediğini vurguladı.

Arkadaşları akrabaları ve sevenleri tarafından ziyaret edilen sevilen ilahiyatçının sağlık durumunun kritik olması medyadada derin yankılar uyandırdı.
 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *