» 
»
 

Ünlü model zayıflamak uğruna yaşamını yitirdi

Almanya'nın en ünlü modellerinden Henriette Hömke, zayıflamak için az yemek yemeye başladığı ve son zamanlarda bu uğurda 40 kiloya kadar düştüğü belirtilirken Güzel modelin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Mısır’da tatil yapan ve gittiği otelde çok az yemek yiyerek zayıflamaya devem ettiği bildirilen Alman model ve eski Almanya Güzeli Henriette Hömke'nin hayatını kaybetmesi ülkedeki medya kuruluşlarının gündemine bomba gibi düştü.
Almanya’da her yıl yapılan güzellik yarışması 'Miss Germany Corporation'un 'Miss Germany 2006 adayı da olan Miss Sachsen güzeli Henriette Hömke bulunduğu kilodan da daha fazla zayıflamak istemesi hayatına mal oldu.

Anoreksi hastalığına yenik düşen Alman güzel Henriette Hömke, güzellik yarışmasında dereceye girememişti. 2007 yılında 63 kilo olan Henriett'e  bundan on yıl sonra  40 kiloya kadar düşerek anoreksi hastalığına yenik düştüğü düşünülüyor.

Miss Germany 2007 finaline katılan Miss Germany 2006 finalistleri içinde Türk kökenli model ve eski sunuculardan Şebnem Schaefer da bulunuyordu. Model Şebnem Schaefer Miss Germany 2007 finalinde ikinci seçilmişti.

ANOREKSİ HASTALIĞI NEDİR?

Kişinin, normal vücut ağırlığını, minimum düzeyde de olsun koruyup sürdürmeyi reddetmesi olarak tanımlanan anoreksi hastalığı, vücut şekli ve büyüklüğünü algılayışta ciddi bir hoşnutsuzluk ve kilo almayla ilgili oluşmuş yoğun bir korkunun toplamı olarak özetlenebilir. Genellikle ergenlik çağındaki kızlarda görülen anoreksi yeme bozukluğu hastalığı, ayrıca ergen erkeklerde ve yetişkin kadın- erkeklerde de ortaya çıkmaktadır. Zayıf olmayla ilgili saplantılı takıntılar geliştiren anoreksi sahibi insanlar, aşırı derecede kilo kaybeder ve çok zayıf olmalarına rağmen kendilerini şişman bulurlar. Anoreksi hastalığının temel karakteri olarak saptanan ve davranış değişikliğini de beraberinde getiren kilo kaybı, ilk aşamada yavaş bir süreçte ilerleyen ve normal kiloyu düşüren mükemmel bir diyet şeklinde başlar. Normal kilonun altına inilen sonraki birkaç ayda ise, kilo kaybının aşırılığı endişe yaratan bir boyuta ulaşır.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *