» 
 

Ünlü oyuncu Murat Başoğlu’na hapis şoku!

Murat Başoğlu alkollü araç kullandığı gerekçesi ile 3 ay hapis cezasına çarptırılırken, mahkemece hüküm açıklamasının geri bırakılmasına karar verildi.

Sunuculuğun yanı sıra mankenlik ve oyunculuk yapan Murat Başoğlu geçtiğimiz yıl alkollü olarak gerekçesi ile Arnavutköy yakınlarında trafik polisleri ekipleri tarafından durdurulmuş, ancak Alkolmetreyi üflemeyi kabul etmemesi üzerine Arnavutköy polis karakoluna götürülmüştü.

Merkezde kendisine yapılan ölçümde 1.93 promil alkollü çıkan Murat Başoğlu, alkol kullanmadığını puro içtiğini iddia ederek, bu sebeple trafiğe alkollü çıktığını kaydetmişti. Şubede çıkan yüksel alkol oranı nedeni ile ehliyetine el konulan Başoğlu hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 

İstanbul 75. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanık Murat Başoğlu avukatı ile birlikte katıldı. Savunmasında alkol aldığını kabul ederek, "Alkol aldım evet. Ancak oranı düşüktü. Bu yüzden suçlamaları kabul etmiyorum. Pişmanım" diye konuştu. Başoğlu'nu 3 ay hapis cezasına çarptıran mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *