» 
 

Ünlü oyuncu Nezih Tuncay'ın durumu hakkında son gelişme

Nezih Tuncay geçtiğimiz gün bilinç kaybı ve durum bozukluğu nedeni ile aniden yoğun bakıma kaldırılan ünlü oyuncunun bugün bilinci biraz yerine geldi. Fakat hala cihazlara bağlı olduğu için iletişime geçmek mümkün olmadı.

Geçtiğimiz gün edindiğimiz bilgiye göre ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncu olan 71 yaşında ki Nezih Tuncay FSM Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırımıştı. Bilinci yerinde olmayan oyuncunun orada ki hastanede yapılan müdahalelerin yeterli olmaması ile birlikte özel bir hastaneye kaldırıldı.Oyuncu hakkında ilk bilgiyi oğlundan almıştık. Kendi sosyal medya hesabından babasının durumunu sevenlerine duyuran oğlu, sanatçının sağlık durumunun ciddi olduğunu paylaşmıştı. Babası'nın akciğerinde zaatüre olduğunu söyledi. Hastalığı nedeni ile iç organlarının ağır hasar aldığı bilgisine de ulaşmıştık. Bugun ünlü oyuncu Nezih Tuncay'ın doktoru durumunun ağırlığından bahsetti. Oğlu, babasını merak eden dostların etraftaki haberlere inanmamasını ama her an herşeyin olabileceiğini söyledi. 

Nezih Tuncay, birçok tiyatro ekibinde rol almış ve 1980 yılında Devekuşu Kabare'ye katılan, burada da canlandırdığı karakterler ile herkese ismini duyuran bir oyuncu olmuştur. Devekuşu Kabare'de uzun yıllar boyunca çalışmıştır. Herkes tarafından tanınan ve sevilen oyunculardan Metin Akpınar ve Zeki Alasya, Müjde Ar ve Çetin Tekindor gibi birçok isimle birlikte çalışmıştı. Dizilerde de yer alan ünlü oyuncu Yaprak Dökümü gibi önemli bir projede de tüm yeteneklerini gösterdi. Bu yıl vizyona giren en son filmi Dünyanın En Güzel Kokusu filminin yönetmeni ve senaristi olan Mustafa Uğur Yağcıoğlu, Nezih Tuncay’ın sağlık durumu ile ilgili gelişmeleri sıkı bir şekilde takip ediyor. Yağcıoğlu ünlü oyuncu hakkında istediği  tek şeyin bir an önce sağlığına kavuşması yönünden.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *