» 
 

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca' dan terör saldırısına anlamlı mesaj

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca Atatürk Hava Limanı' na yapılan hain terör saldırısına sosyal medya hesabından anlamlı bir mesaj yayınladı. Kaynarca, mesajında terörü şiddetle kınadığını vurguladı.

Ünlü aktör Oktay Kaynarca Atatürk Hava Limanı’nda yapılan hain terör saldırısıyla ilgili sosyal medya hesabından sert bir şekilde düşüncelerini ifade eden bir mesaj yayınladı. Sosyal medya hesaplarında paylaşılan ceset fotoğraflarına oldukça sert tepki veren Kaynarca terörü şiddetle kınadı.

Bu tarz olaylarda devlet ve vatandaş birliği içerisinde olmanın önemini vurgularken, aynı zamanda kararlılığımızı tüm dünyaya göstermeliyiz diyerek düşüncelerini ifade etti. 

Teröre inat dik, güçlü, mağrur ve kararlı durmamız gerektiğini vurgulayan Kaynarca profil resimlerini ve ekranlarını karartanların onların istedikleri şeyi yapmak olduğunu belirtti. Karanlığın içine çekmeye çalışmaları, yüreklerimizi, beynimizi, geleceğimizi karartmaya çalışanlara inat, bir arada olup dik, güçlü, mağrur ve kararlı olmamız gerektiğini açıkladı. En zor şartlarda tüm dünyaya ulus olmayı, en önemli tarihsel sınavların içinden çıkabilme başarısını gösteren en güzel örneğin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu unutmamak gerektiğini de açıkça ifade etti.

Bölgedeki işlerine gelmeyerek Türkiye Cumhuriyeti’ ni parçalayan bölen ve küçülten, oyunlarının güçsüz bir parçası haline getirmeye çalışanlara sadece hükümetler üstü devlet ve vatandaşların birlikteliği bilincinin engel olacağını ve ulusça kararlı olmak gerektiğini vurguladı.

Ünlü sanatçı Oktay Kaynarca sosyal medyada paylaşılan ceset fotoğraflarına da tepkisini ortaya koydu. Türkiye Cumhuriyeti’ nin hangi siyasi görüş tarafından yönetilirse yönetilsin korkmadığını, kopmadığını ve bölünmediğini ifade eden Kaynarca şimdi yapmamız gerekenlerin başında olay yeri, ceset, kan, ... dolu görüntüleri marifetmiş gibi paylaşmaktan vazgeçilmesi gerektiğini, teröristlerin korkmamızı ve sinmemizi istediğini belirtti. İçinde bulunduğumuz durumun maalesef bu tür şeyler yaşayacağımızın kanıtı olduğunu ve korkmayan, sinmeyen, dik, kararlı ama dikkatli bir ulus anlayışının tek çıkış yolu olduğunu ifade eden Kaynarca ‘Başın sağ olsun memleketim…’ diyerek mesajını bitirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *