» 
»
 

Ünlülerin meşhur estetikçisi hayatını kaybetti

Hollywood yıldızlarına estetik yapan, Brezilya'yı ise estetik cerrahi merkezi haline getirilen Ivo Pitanguy, Rıo'da 93 yaşında hayatını kaybetti. Pitanguy en son Rio'da olimpiyat meşalesi taşırken görüntülenmişti.

Ünlülerin estetik doktoru Ivo Helcio Jardim de Campos Pitanguy, en son Rio'da tekerlekli saldalyede olimpiyat meşalesi taşırken görüntülenmişti. O görüntülerin üzerinden bir gün geçtikten sonra ünlü estetikçi Pitanguy hayatını kaybetti. 93 yaşındaki ünlü estetikçinin böbrek yetmezliği hastalığı var olduğu ve ölümünün de bu hastalığın tetiklemesiyle kalp krizinden dolayı gerçekleştiği belirtildi. Pitanguy, Hollywood yıldızlarına yaptığı estetik ameliyatları ile ünlenmiş, hatta ameliyat masasına Elizabeth Taylor ve Sophia Loren'e kadar neredeyse tüm ünlüz yıldızlara sihirli dokunuşlarda bulunmuştu. Brezilya'nın kültür ikonu haline gelen ve Brezilya'yı estetik cerrahi merkezi olarak tanıtan Pitanguy'un vefatı sevenlerini üzdü.

Ünlü estetikçi, cumartesi günü Rio 2016'da Rio sokaklarında tekerlekli sandalyede elinde olimpiyat meşalesi ile görüntülenmiş ve bir gün sonrada ani bir kalp krizi ile öldü. Pitanguy'un yakınlarının açıklamalarına göre Piyanguy uzun süredir böbrek yetmezliği çekiyor ve tedavilere yanıt vermiyordu. Ölümüne kadar yaklaşık 800 yayında inmzası bulunan ünlü doktor, meşhur popo kaldırma işleminin mucidi idi. Ünlü estetikçinin sayesinde ülkesi Brezilya'nın, estetik yaptırmak isteyenlerin adresi haline gelmesini sağladı.

Dünyanın neredeyse heryerinden akın akın gelen insanlar popo kaldırma ameliyatı için Breziya'yı tercih etti. Pitanguy, insanlık içinde yaşamı boyunca önemli işlere katkıda bulunmuş, 1961'de Brezilya'daki bir sirkte çıkan yangında kurtarma çalışmalarına katılmış, herhangi bir felakete kurban olan hastalara ise ücretsiz tedavi desteği vermiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *