» 
»
 

Urla'da haraç çetesi çökertildi! 15 kişi gözalta alındı

İzmir'de gerçekleştirilen dev operasyonda dolmuş şoförlerinden baskı ve tehdit eden haraç çetesi çökertildi. Operasyon kapsamında 15 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi...

Ege'nin incisi İzmir'de, İzmir- Urla dolmuş hattında çalışan dolmuş şoförlerine ve onların kayıtlı olduğu koperatif yöneticilerine baskı ve tehdit uygulayarak para talebinde bulunulduğu şikayeri ile Urla Cumhuriyet Basvaclığı'na dolmuş sürücülerine ihbarda bulundu. Savcı tarafından verilen emirle Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı araştırma başlattı. Edinilen bilgiler doğrultusunda tehdit unsurunu oluşturan zanlıların bilhassa yaz aylarının başlaması ile baskılarını arttırdıkları, baskı ve rehditle korkutuldukları ortaya çıktı.

Bahsi geçen çetenin, sadece dolmuşların bekleme alanlarına giderek değil, güzergah üzerinde bulunan belirli bölgelerde bekleyerek dolmuşu durdurup para istedikleride ortaya çıktı. Tüm bu toplanan bilgiler ışığında haraç toplayan çete üyelerini yakalamak için operasyon başlatılma kararı alındı. Operasyon neticesinde çetenin başı olduğu düşünülen Y.P. dahil olmak üzere 15 kişi tutuklandı.

Yakalanan kişilerle birlikte ateşli silah, uyuşturucu, kurşun ve dolmuşlardan alınan paraların yazılı olduğu kağıtlara da el konuldu. Tutuklanarak göz altına alınan kişiler Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğü sevk edildi. Operasyonların devam ettiği ve yeni tutuklamaların olabileceği bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *