» 
 

Usta oyuncu Ayberk Atilla 71 yaşında kansere yakalandı

Tiyatro sahnelerinin ve ekranların sevilen isimlerinden usta oyuncu Ayberk Atilla, 71 yaşında mesane kanserine yakalandı. Ayberk Atilla kimdir? Haberde...

Ekranların ve tiyatro oyunlarının sevilen sanatçısı usta oyuncu Ayberk Atilla, çağ hastalığı olarak bilinen kansere yakalandı. Mesane kanseri tedavisi başlayanan Ayberk Atilla, hastanede müşade altına alındı.

Ayberk Atilla ilk olarak Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı "Bir Demet Tiyatro" ile tanıdı. Daha sonra da pekçok tiyatro ve dizi projelerinde yer alan usta oyuncu Ayber Atilla, Türkiye'nin en sevilen oyuncularından biri oldu.

AYBERK ATİLLA KİMDİR?

18 Eylül 1946 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Ayberk Atilla, Türk tiyatro, dizi ve sinemanın önemli oyuncularından biridir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur ve sanat hayatına 1967'de Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda başlamıştır. Ardından sırayla Münir Özkul Tiyatrosu, Altan Karındaş Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üç Maymun Kabare, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi yerlerde çalışmıştır.

Sinema ve dizi filmlerinde yer alan Ayberk Atilla, bir sürenin ardından yeniden tiyatroya dönmüştür ve BKM oyuncularıı kadrosuna katılmıştır. Son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan Seksenler ve Star TV'de yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde rol almıştır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *