» 
 

Usta tiyatrocu Bülent Kayabaş hayatını kaybetti

Birçok başarılı tiyatro oyunu ve dizide görev alan usta oyuncu Bülent Kayabaş akciğer yetmezliği nedeni ile 72 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Başarılı bir sanat adamı, usta bir oyuncu, aynı zamanda tiyatronun mihenk taşlarından Bülent Kayabaş bir süredir tedavi gördüğü hastalıkla olan savaşını kaybetti. 72 yaşında olan ünlü sanatçı Bülent Kayabaş akciğer yetmezliği sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

BÜLENT KAYABAŞ KİMDİR?

25 Ağustos 1945 Eskişehir doğumlu olan Kayabaş'ın tam adı Osman Bülent Kayabaş'dır. ilk olarak 1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu'nda profesyonel olarak başladığı tiyatro hayatına, birçok tiyatro oyunu sığdırmıştır. Aynı zamanda televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol almıştır. Seslendirmeler alanında da faliyet gösteren Kayabaş, Winnie The Pooh'yu 14 yıl seslendirdi.

2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim'in üstlendiği "Filler ve Çimen" filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Haluk Bilginer, Uğur Polat gibi başarılı oyuncularla birlikte rol almıştır. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *