» 
 

Uygun maliyetli Nefes Kredisi için başvurular başladı

Kredi Garanti Fonu tarafından teminat sağlanan Nefes Kredisi projesi hayata geçti. Yıllık 9,90 faiz ve 12 ay vadeli nefes kredileri için Denizbank ve Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapılması gerekmekte.

TOBB öncülüğünde oda ve borsaların katkılarıyla başlatılan KOBİ’lerin yüksek faiz baskılarından bir nebze olsun uzaklaşarak ticari rahatlama sağlamaları amacı ile başlatılan Nefes Kredisi Projesi tamamlandı. Bu krediden yararlanmak isteyen KOBİ’ler, üye oldukları oda ve borsadan temin edecekleri üyelik belgesiyle Ziraat Bankası ve Denizbank şubelerine başvurmaları gerekiyor.

Yıllık yüzde 9,90, aylık yüzde 0,83 faizle 1 yıl vadeli kredi kullanma şansı tanıyan bu kredi projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da tarafından ‘finansmanda inovasyon’ olarak değerlendirilmekte.

Proje hakkında açıklamada bulunan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, projenin hayata geçmesi ile duydukları memnuniyeti dile getirerek KOBİ’lerin yüksek faiz baskısından bir nebze olsun kurtularak nefes projenin de adı gibi nefes almalarını umduklarını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *