» 
»
 

Uzmanlar uyarıyor! Günde iki adet kivi tüketilmeli

Özellikle kış mevsimlerinde hav sıcaklıklarının düşmesi ile gribal enfeksiyonlar ve soğuk algınlğına yakalanmamak için, C vitamini deposu olan kivinin günde iki kez tüketilmesi gerektiği öneriliyor. Kivinin faydaları ayrıntılarda...

Mevsim şartlarından dolayı düşen hava sıcaklıkları ile birlikte, grip ve soğuk algınlığı ile herkesin başı derde giriyor. Kış mevsimlerinde ise en çok tüketilmesi gereken vitaminlerden biri C vitamini oluyor. Hastalıkların daha da artış göstermesi ile vücudun daha dirençli bir hal alması için C vitaminini bolca tüketmek gerekiyor. C vitamini yönünden oldukça zengin olan kivi tüketimi konusunda uzmanlar öneride bulunuyor.

Günde iki adet kivi tüketilmesi gerektiğini öneren uzmanlar, gribe ve soğuk algınlığına yakalanmamak için pek çok önlem alınmasının yanı sıra kivi tüketiminin oldukça önemli rol oynadığını belirtiyor. Yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde kivinin gribal enfeksiyonlara ve soğuk algınlığına karşı koruyuculuğu olduğu biliniyor. Kiviyi tüketen kişilerin ise uzun süre hasta olmadığı gözlemleniyor.

7'den 70'de herkesin tüketmesi gerektiği belirtilen kiviyi tüketmekte oldukça fayda var. Mesela, sabah kahvaltıda kivi tüketen bir çocuğun, günlük vitamin ihtiyacının karşılanmış olduğu vurgulanıyor. Kivide C vitaminin yanı sıra E ve A vitaminleri de yer alıyor. En önemli faydalarının içinde, kansere yakalanma olasılığını azaltması, kanser türlerini geciktirmesi, kabızlığı engellemesi, antioksidan etkisi, kolestrol ve tansiyon düşürücü özellikleri de bulunuyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *