» 
»
 

Uzmanlardan kritik uyarı! Evinizde varsa hemen kurtulun

Antalya Akdeniz Üniversitesi'ne getirilen bir çocuğa, slime ile oynamaya bağlı olarak egzama teşhisi konuldu.

Bir süredir çocukların severek oynadığı slime isimli oyuncakta, uyuşturucu hammaddelerin olduğu ortaya çıktı. Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen bir çocuk hastada, slime ile oynamaya bağlı olarak egzama teşhisi konuldu. Slime vakası çocuğa, teşhisi koyan Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ülker Gül, çocuk hastanın parmağında temas egzamasının olduğunu ve çocuğa slime oyuncağından dolayı temas egzaması teşhisi koyduğu ilk olgunun olduğunu ifade etti.

Slime isimli, yarı akışkan madde, şekil alan oyuncağın içerisinde zehirleyicisi etkisi olan boraks kimyasalının, uyuşturucu niteliğindeki traş köpüğünün ve yapıştırıcı maddelerin bulunduğu belirlendi. Parmak aralarında egzama şikayeti ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde ilk kez bir çocuğa slime oyuncağından dolayı temas egzaması teşhisi konuldu.

Hastaneye getirilen küçük çocuğun, annesinden gizli olarak yapıştırıcı, traş köpüğü ve boraks ile slime yaptığı ortaya çıktı. Sürekli kimyasal maddelere temas eden çocuğun ellerinde bu nedenle cilt hastalığı olan egzamanın olduğu belirlendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *