» 
»
 

Vahşi hayvanların parçaladığı ceset kayıp gence mi ait?

Antalya'nın Manavgat İlçesinde, ormanlık alanda vahşi hayvanlar tarafından parçalandığı düşünülen kimliği belirsiz bir erkek cesedi bulundu. Erkek cesedinde yapılan incelemeler sonucunda cesedin, 28 Aralık tarihinde kaybolan 34 yaşındaki Ünal Murat'a ait olduğu belirlendi.

Antalya'nın Manavgat İlçesinde, ormanlık alanda yabani hayvanlar tarafından parçalandığı düşünülen erkek cesedi bulundu. Jandarma, cesedin 28 Aralık tarihinde Antalya'nın Manavgat İlçesinde ailesi tarafından kayıp ilanı verilen 34 yaşındaki Murat Ünal'a ait olabileceği ihtimalinde üzerinde durması üzerine, Ünal'ın yakınlarına haber verildi. Kimliği kesinleştirilemediği için ceset, DNA testi ve otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı. Cesedin, kayıp Ünal Murat'ın telefonun alınan son sinyal ve aramalardan sonuç çıkmayan Oymapınar bölgesine 3 kilometre kala mesafede bulunması da şüpheleri artırdı. Yapılan inceleme sonucunda cesedin Murat Ünal'a ait olduğu tespit edildi.

Alınan bilgilere göre, olay Manavgat ilçesine bağlı Değirmenli Mahallesi sınırlarında yer alan İshak Seydi Türbesi yolu üzerinde keçi otlatan Hüseyin Kırtekei saat 12.00 sıralarında köpeklerin huysuzlanması üzerine cesede benzeyen bir şey gördü. Kırteke, kendisi gibi çobanlık yapan Selahattin İngöz ile birlikte cismi gördüğü yere geldiklerinde parçalanmış cesedi gördüler. İhbar üzerine olay yerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Karakolu ekipleri gövdeden yukarısı boynuna kadar parçalanmış durumda erkek cesedi ile karşılaştı.

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı ve jandarma olay yeri inceleme ekipleri incelemede bulundu. Cesedin yüz kısmının 45 gün önce Manavgat Emek mahallesindeki evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Murat Ünal'a benzemesi nedeni ile Ünal'ın ailesi teşhis için hastaneye çağrıldı.

Anne, kız kardeş ve enişte, cesedin büyük bir ihtimalle Murat Ünal'a ait olduğunu söyledi. Üzerinde kimlik bulunamayan ceset DNA testi ve otopsi için Antalya Adli tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Cesedin bulunduğu bölgenin yılbaşından bu yana karla kaplı olduğu ve karın erimesinin ardından cesedin gün yüzüne çıkmış olabileceği bildirildi.

MURAT ÜNAL'A AİT

Yapılan incelemeler sonucunda cesedin Murat Ünal'a ait olduğu belirlendi. Murat Ünal'ın cenazesi, bugün ikindi vakti Kavaklı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *