» 
»
 

Van halk plajı vatandaşları ve turistleri cezbetti

Edremit Belediyesinin Van Gölü kıyısında oluşturduğu halk plajı hem bölge halkının hem de turistlerin ilgisini çekti.

Van'ın Edremit Belediyesi hem bölge halkını sevindirecek hem de turistlerin ilgisini çekecek bir çalışmaya imza attı. İçişleri Bakanlığının KHK ile görevlendirme yapması suretiyle çalışmalarını sürdüren belediye, Van Gölü kıyısına bir halk plajı oluşturdu. Plajda, şezlong, şemsiye, duş alma kabinleri, yüzen platform ve kano da bulunuyor.

Edremit Kaymamak ve Belediye Başkanı Atıf Çiçekli, Van Gölü halk plajı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kente böyle bir tesis kazandırmış olmaktan mutlu olduklarını dile getiren Çiçekli, Dilkaya Mahallesi'nde oluşturulan ve 10 gündür açık olan halk plajında vatandaşlara ücretsiz hizmet verildiğini belirtti. İçerisinde kadın plajı, erkek plajı ve aile plajı bulunan halk plajında vatandaşların güzel bir gün geçirmesini hedeflediklerini ifade eden Çiçekli, plajda ayrıca güvenlik hizmetleri, kadın ve erkek can kurtaran hizmetleri ile mescit de bulunduğunu belirtti. Açıldığı günden beri 10 bin kişinin halk plajını ziyaret ettiğini belirten Çiçekli, ilerleyen günlerde çadır, plaj voleybolu, masa tenisi ve deniz bisikleti gibi aktiviteler için de hizmet verilmeye başlayacağını kaydetti.

Edremit Belediyesi'nin gerçekleştirdiği halk plajı projesi vatandaşlar tarafından da sevinçle karşılandı. Göle gelerek güzel vakit geçirdiklerini belirten vatandaşlar, Van'a güzel bir tesis kazandırıldığını, ufak tefek eksiklerin de giderilmesiyle çok daha Van'a yakışan bir tesis hale geleceğine inandıklarını dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *