» 
»
 

Van ve Hakkari'de terör operasyonu: 47 kişi gözaltında

Van ve Hakkari'de bölücü terör örgütüne yönelik yapılan terör operasyonunda, içlerinde HDP ve DBP yöneticilerinin de yer aldığı 47 şüpheli gözaltına alındı.

Van ve Hakkâri'de, bölücü terör örgütüne yönelik dev operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında HDP ve BDP yöneticilerinin de bulunduğu 47 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgilere göre, Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütünün şehir ve gençlik yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından pek çok adrese eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda önceden belirlenen adreslere HDP ve DBP'nin il ve ilçe başkanlarında da aramalar yapıldı. Aramaların yapılmasının ardından iki partinin yöneticilerinin de bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Hakkâri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, belirlenen bazı adreslere de eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Düzenlenen operasyonlarda içlerinde HDP İl Eş Başkanı Metin Besi, kayyum atanan Hakkari belediye Başkan Yardımcısı Behçet Kanat, HDP Merkez İlçe Eşbaşkanı Asım Özcan'ın da yer aldığı 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü bildirildi.

 

.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *