» 
»
 

Van’da çığ faciası: 2 ölü

Van’da avlanmak için dağlık araziye çıkan 3 kişiden çığ felaketi ile karşı karşıya kaldı. Tonlarca kar bir anda üzerine gelen 3 kişiden biri şans eseri kurtulurken diğerleri çığ altında kaldı.

Alınan bilgilere göre olay, Van’ın Muradiye İlçesine 25 kilometre uzaklıktaki Yakınca Mahallesi'nde yaşandı. Karla kaplı doğada avlanmak için dağlık araziye çıkan Ercan Akparan, Yakup Kaya ve bir arkadaşları sabah erken saatlerde evden çıktı.

Yaklaşık 5 kilometre yukarıya doğru çıkarak mahalleden uzaklaşan 3 kişinin üzerine bir anda çığ düştü. İsmi konusunda bilgi paylaşımı yapılmayan bir kişi şans eseri kurtulurken, Ercan Akparan ve Yakup Kaya ise kar kütleleri altında kaldı.

Olaya tanık olan kişiler tarafınfan facianın ihbar edilmesi üzerine köylüler olay yerinde arama çalışmalara başlatırken, bölgeye gelen AFAD ekiplerini de çalışmalara başlaması ile kritik saatlere karşı başlatına arama kurtarma çalışmaları hız kazandı. Ayrıca Van'dan da 3 UMKE ekibi bölgeye gönderildi.

İKİNCİ AVCININ DA CESEDİNE ULAŞILDI

Titizlikle süren çalışmalar neticesinde Ercan Akparan'ında cansız bedeninede ulaşıldı. Tonlarca ağırlıktaki kar kütleleri altından çıkartılan Akparan'ın cesedi, otopsi yapılmak üzere Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *