» 
»
 

Van'da saldırı hazırlığındaki terör örgütü üyesi yakalandı

Van'ın Muradiye İlçesinde terör saldırısı hazırlığı içerisindeki bölücü terör örgütü üyesi terörist, düzenlenen operasyonla yakalandı. Teröristin bulunduğu adreste, silah, mühimmat ve örgütsel dokümanlar bulundu.

Van'da saldırı hazırlığında bulunan bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist, güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda yakalandı. Olayla ilişkin açıklamada bulunan Emniyet Müdürlüğü, güvenlik güçlerince Van merkezinde ve ilçelerinde meydana gelebilecek terör saldırılarının önlenmesi maksadı ile terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Muradiye ilçesinde terör saldırısı hazırlığında olan terör örgütü üyesinin, yapılan operasyonla yakalandığı belirtilerek, örgüt mensubunun ikametinde yapılan aramalarda, 3 şarjör, 2 AK 47 uzun namlulu silah ve çok sayıda mühimmat ile örgütsel doküman ele geçirildiği ifade edildi.

Öte yandan, terörle mücadele çalışmalarının, kararlılıkla devam ettirildiğinin altı çizilerek, PKK/KCK, FETÖ/PDY silahlı terör örgütleri ile mücadele kapsamında, hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı olarak görev anlayışı çerçevesinde toplumun tüm katmanları ve terörle mücadele eden diğer kurumlar ile koordineli bir iş birliği içerisinde, halkın huzuru ve devletin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmaların sürdürüldüğü ve tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *