» 
»
 

Van’da sıcak saatler! 3 özel hareket polisi yaralandı

Van’a bağlı Erciş İlçesi'nde bir istihbaratı değerlendiren polis ekiplerince düzenlenen operasyonda 1 kadın PKK'lı ölü olarak ele geçirildi. Çıkan çatışmada 3 özel harekat polisi yaralandı.

Van’da aldıkları bir istihbarat üzerine harekete geçen Erciş Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri ve Özel Harekat polislerinin ortak düzenlediği operasyonda, Çelebibağ’da PKK'lı teröristlerin bulunduğu bir eve sabah saatlerinde baskın yapıldı.

PKK'lı teröristlere teslim ol çağrısı yapılması üzerine evden ateşle karşılık verildi. Ateş açılması sebebi ile çıkan çatışmada 1 kadın terörist ölü olarak ele geçirildi. Bu esnada 3 özel harekat polisi de üzerlerine atılan bomba nedeni ile yaralandı. Yaralı özel hareket polisleri Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan Hakkari merkeze bağlı Çukurca İlçesi kırsalında 2 PKK'lı terörist Çukurca'da güvenlik güçlerine teslim oldu. Konu ile ilgili olarak Hakkari Valiliği tarafından açıklamada terör örgütü PKK’ya mensup 2 teröristin kırsal alandan kaçarak 17 Kasım Perşembe günü saat 17.00 sularında Hudut Tugay Komutanlığına bağlı Bayrak Tepe Üs Bölgesine teslim olduklarını bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *