» 
»
 

Van'da teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı

Van'ın merkeze bağlı İpekyolu İlçesi'nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 kişi canlı, 3 kişi ölü olarak 4 terörist ele geçirildi. 1 polis memuru da yaralandı. İpek Yolu İlçesi'nde bulunan EYP tespit edilip patlatıldı...

Van'ın merkeze bağlı olan İpekyolu İlçesi'nin Sebze Hali Kavşağı'nda terör örgütü üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmanın başlangıcında güvenlik güçlerinin merkezde takibe aldığı bir kamyonetin durdurulması için anonslar yapıldı. Ancak polis ekiplerinin dur ihtarlarına uymayan araçtakiler, kendilerine açılan uyarı ateşlerine karşılık verdiler. Yaklaşık 10-15 dakika boyunca ateş seslerinin duyulduğu bölgede 3 terör örgütü üyesi ölü olarak ele geçirildi. 1'i canlı olarak yakalandı. 1 polis memuru ise yara aldı. Olaydan yaklaşık birkaç saat öncesinde de yine İpekyolu İlçesi'nde yola tuzaklanmış EYP vatandaşların ihbarı üzerine bulundu.

Van'da çıkan çatışma saat 15:45 sıralarında meydana geldi. İpekyolu İlçesi'nin Sebze Hali Kavşağın'da bir kamyonet güvenlik güçlerinin dikkatinden kaçmadı. Güvenlik güçleri şüpheli aracı yakın takibe aldı. Polisler şüpheli araca dur uyarısında bulundular. Ancak yapılan art arda ikazlara rağmen kamyonet sürücüsü uyarıları dikkate almayarak devam etmeye çalıştı. Ardından polislerin tekrar tekrar uyarılarına uymayan kamyonete, güvenlik güçleri tarafından uyarı ateşi açıldı. Kamyonette bulunan silahlı kişiler de polislerin silahlarına karşılık verdiler. O arada çatışma şiddetlendi ve teröristler ile güvenlik güçleri arasında Sebze Hali Kavşağı'nda silahlar susmak bilmedi. Güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü üyeleri arasında çıkan karşılıklı çatışmada 3 terörist öldürüldü ve 1'i yaralı olarak canlı ele geçirildi. Güvenlik güçlerinden bir polis memuru ise yaralandı. Yaralanan polis memuru tedavi için hastaneye kaldırılırken, teröristlerin kullandıkları kamyonette ve teröristlerin kimliklerine dair araştırmalar başlatıldı. Çatışmadan sonra güvenlik şeridinin çekildiği cadde polisler tarafından ulaşıma kapatıldı.

Çatışmadan yaklaşık birkaç saat önce, bölgedeki vatandaşların ihbarları üzerine tespiti yapılan yola tuzaklanmış el yapımı patlayıcı, bomba imha ekiplerinin gelmesi ile büyük güvenlik önlemleri alındı. Sokak üzerinde EYP olduğu tahmin edilen çukurda el yapımı patlayıcısı bulundu.Bomba imha ekiplerinin olay yerine gelmesinin ardından, sokaklardaki ve evlerdeki insanlar boşaltıldı. Yapılan anonsların ardından bomba kontrollü bir şekilde patlatıldı. Kontrollü patlatma da, çevredeki evlerin camları hasar görürken, vatandaşlarda patlamadan dolayı korkularını dile getirdiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *