» 
»
 

Van'da terörü lanetlemek için yapılacak mitingde bini aşkın STK bir araya gelecek

Van'da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 21 ilden bini aşkın STK (sivil toplum kurulu) temsilcileri ile vatandaşlar, Memur-Sen öncülüğünde bir araya gelerek, darbe ve teröre karşı miting düzenleyecek.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimin sonrasında Van, Bitlis, Gaziantep ve Bitlis'te güvenlik güçleri ve sivil halka yönelik terör saldırıları Van'da, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) öncülüğünde bini aşkın kişi ile bir araya gelecek. Terör örgütünün protesto edileceği mitingde darbe girişimi ve terör örgütü lanetlenecek. Miting’ de ayrıca sivil toplum kuruluşu tarafından hazırlanan bildiri 5 ayrı dilde okunarak, terör örgütüne karşı birlik mesajları verilecek.

Memur-Sen Van İl Temsilcisi Osman Ayşin'in Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabir ile yaptığı konuşmada, Türkiye'nin birlik ve beraberliği açısından büyük bir önem taşıyan mitinge ev sahipliği yapacak olmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Yapılacak mitinge Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve tüm iş kollarının genel başkanlarının öncülüğünde Doğu ve Güneydoğu'daki 21 ilden binlerce sendika temsilcisinin katılacağını belirtti. Mitingin Van'ın Beşyol Meydanı'nda Perşembe günü saat 11:00'de yapılacağını duyurdu.

Ayşin, son günlerde Van'da ve diğer illerde yapılan terör eylemlerine karşı halkın sesini duyurabileceği bir birlik mitingi olacağını, herkesi bu mitinge davet ettiklerini ve mitingde verilecek mesajların son derece anlamlı olduğunu dile getirdi. Sivillere karşı yapılan saldırıların son günlerde artış gösterdiğini, terör örgütlerinin iş birliği içerisinde ülkemizi sindirmeye çalıştıklarını fakat ülkemizin bütün bu saldırıların üzerinden geleceğini vurguladı.

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Van'da halkın büyük çoğunlukta olduğu bir yürüyüş gerçekleştirdiklerini ve Türkiye'nin pek çok ilinden tebrik telefonları aldıklarının altını çizen Ayşin, Perşembe günü Beşyol Meydanı'nda yapılacak mitingde, gerekli yerlere gereken mesajın verileceğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *