» 
»
 

Van'da zırhlı araca hem roketatarlı hem bombalı saldırı!

PKK terör örgütü üyesi teröristler devriyede görev başında olan zırhlı aracı roketatar ile vurdu. Van'da Zırhlı araca roketatarla saldırıdan sonra bir de bomba ile saldırdılar. Saldırı sonrasında 3 polis yaralandı

Bugün sabah saat 05:00 sıralarında Van'ın İpekyolu İlçesinde Hacı Bekir Mahallesinin Lalapaşa Sokağında meydana geldi. PKK'lı teröristlerin ard arda gerçekleştirdiği bombalı eylemler sonrasında güvenlik güçlerinin yoğun bir şekilde bölgede güvenliği sağlamaları için zırhlı araç ile devriyede oldukları sırada terör örgütü üyelerinin roketatarla zırhlı araca saldırması sonucunda 3 polis yaralandı.

Sabahın erken saatlerinde meydana gelen zırhlı araca roketatar saldırısında ilk olarak roketatar zırhlı aracı sıyırıp geçti. Daha sonrasında PKK'lı terör örgütü üyeleri bu sefer de önceden yo bölgeye yerleştirmiş oldukları el yapımı patlayıcıyı kumanda ile uzaktan patlattı. Zırhlı araca yapılan roketatar saldırısında zarar veremediklerini gören teröristler, bu kez de el yapımı patlayıcıyı infilak etti, İlk başta zarar görmeyen zırhlı araç bu sefer zarar görmüş, hasar oluşmuş ve içerisindeki güvenlik güçleri 3 polis yaralandı. Polislerin yaralanmasının ardından olay yerine çağırılan acil sağlık ekipleri polislere ilk müdahaleyi olay yerinde gerçekleştirdi. Daha sonrasında ambulans ekipleri yaralanan polisleri Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Durumlarının iyi olduğu söylenen polislerin Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavileri sürüyor. Yaralı polislerin kimlikleri henüz açıklanmadı. Zırhlı araca önce roketatar daha sonrasında el yapımı patlayının infilakından sonra, olay yerinde yapılan incelemeler sonrasında geniş kapsamlı bir operasyon başlatılacağı açıklandı. Bu hain tuzağı kuran PKK terör örgütü üyelerinin yakalanması için geri sayım başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *