» 
»
 

Van'ı kana bulayan 2 terörist ölü olarak ele geçirildi

Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirmiş oldukları operasyonda çıkan çatışma sonucunda bölücü terör örgütü üyesi teröristler mühimmatları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Van'ın İpekyolu İlçesinde belirlenen bir adresteki eve düzenlenen operasyonda 2 bölücü terör örgütü üyesi ölü olarak ele geçirildi. Ölü olarak ele geçirilen teröristlerin Kurban Bayramı'nın 1. günü AK Parti ve hemen karşısında bulunan polis kontrol noktasına bombalı araçla saldırıyı planlayan ve düzenleyen kişilerin olduğu bildirildi. Van Emniyet Mdüürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine harekete geçerek dün akşam saat 22.00 sıralarında Seyit Fehim Arvasi Mahallesi Meteoroloji Sokak'taki bir eve baskın düzenlendi.

Terörle Mücadele ekipleri ile Özel Harekat ekiplerinin katıldığı operasyonda, bölücü terör örgütü üyelerinin bulunduğu 2 katlı evin çevresi güvenlik güçleri ile sarıldı. Zırhlı araçların da bulunduğu bölgeden "Teslim olun" ikazı yapıldı. Ancak teröristler ikaza ateş açarak karşılık verdiler. Yaklaşık 2 saat kadar süren çatışmada 2 terörist ölü olarak ele geçiirldi.

Van Valiliği'nden sabah saatlerinde konu ile ilişkin gelen yazılı açıklamada, ölü olarak ele geçirilen 2 teröristin, Kurban Bayramı'nın 1. günü olan geçtiğimiz 12 Eylül tarihinde AK Parti ve yanındaki polis noktasına bombalı araçla saldırı düzenleyenler olduğunu belirtti.

Kurban Bayramı'nın 1. günü saat 10.40 sularında Van'ın merkez Beşyol Kavşağı'nda yer alan AK Parti il binası ve karşısında bulunan polis noktasına teröristler bombalı araçla saldırıda bulunmuş ve saldırıda 4'ü polis 53 vatandaş yaralanmıştı. Terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde, dün gerçekleştirilen operasyonda Amed kod M.Y. ile Cafer kod Z.B. isimli teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, teröristler el bombaları ve silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Öldürülen teröristlerin öncesinde de İpekyolu İlçesinde Hacıbekir Mahallesi'nde 2 polis memurunun şehit edilmesi olayı da dahil olmak üzere il merkezindeki birçok hain bombalı saldırı olaylarının failleri olduğu tespit edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *