» 
»
 

Veremediğiniz kilolarınızın sebebi insülin direnci olabilir

Kilo verebilmek adına yapılan spor ve diyetlere rağmen herhangi bir ilerleme kaydedemiyorsanız, insülin direnciniz olabilir. Ayrıntılar haberimizde…

Gerek sağlıksız beslenme, gerekse sporsuz bir yaşan gibi sebeplerle alınan aşırı kilolardan kurtulmak adına yapılan spor ve egzersizlerden sonuç alamayanlara uyarılarda bulunan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ziya Ömer önemli açıklamalarda bulundu.

Ömer, insülinin vücuttaki görevinin kan şekerini düşürmek olduğunu nacak kilo alımı ile dengede tutmaya çalıştığı kan şekeri için çok fazla insülin salgılamaya başlamasına insülin direnci adı verildiğini ifade etti. Kilo veremememin başlıca sebepleri arasında yer alan insülin direncinin sonucunda kandaki şeker miktarının yükselmesi ile diyabetin ortaya çıktığını aktaran Ömer,  bu nedenle kişi kendini sürekli aç hissettiğini kaydetti.

Ömer, özellikle bayanlarda daha sıklıkla görülen bu hastalığın 40-60 yaş arasında ortaya çıktığının altını çizerek kişinin sağlığına kavuşabilmesi için düzenli bir diyet uygulaması ve düzenli beslenme alışkanlığı edinmesi gerektiğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *