» 
 

Vergisini vaktinde ödeyen mükelleflere yüzde 5 indirim geliyor

Kurumlar ve gelir vergisini geçmişte eksiksiz ve zamanında ödemiş olan mükellefler için yüzde 5 indirim uygulanması gündemde. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş vergide indirim konusunda açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, vergi mükelleflerinden zamanında ve eksiksiz kurumlar vergisi ve gelir vergisi ödemesi yapanlar için yüzde 5 indirim uygulanması için Bakanlar Kurulu'na yetki verilmesi hususunda açıklama yaptı. Kurtulmuş, vergilerle ilgili çok sayıda konunun Bakanlar Kurulu'na geldiğini, önümüzdeki dönemde bu konuların olgunlaştırılarak adımların atılacağını ifade etti.

Söz konusu düzenlemede, geçmiş dönemlerde vergisini eksiksiz ve zamanında ödeyen mükellefler için gelirler vergisi ve kurumlar vergisinde yüzde 5'e kadar indirim yapılmasını sağlayacak bir uygulama hususunda Bakanlar Kurulu'na yetki verilmesinin öngörüldüğünü belirtti.

Vergilerini tam ve zamanında ödemiş olan şirketlerin, sanayicilerin, özellikle de Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan KOBİ'lerin, vergi indirimlerinden yararlanabileceğini açıkladı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *