» 
»
 

Vestel Avrupa'da Endüstriyel Mükemmellik şampiyonu oldu

Avrupa’da Endüstriyel Mükemmellik Ödülleri şampiyonu olan ilk Türk firma Vestel oldu. Vestel, Avrupa’daki en büyük rakiplerini, Seat, Audibene ve Zalando gibi firmaları geride bırakmayı başardı.

Önceki yıllarda Volkwagen, Bentley gibi dünya devi markaların şampiyon olduğu Endüstriyel Mükemmellik Ödüllerinde bu sefer Avrupa şampiyonu ilk kez bir Türk firma oldu. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan yaptığı açıklamada, Industrial Excellence Award gibi prestijli bir organizasyonda dünya devi rakiplerini geride bırakarak ödül almış olmaktan duyduğu gururu dile getirdi.

Endüstriyel mükemmelliği yakalayabilmek adına Vestel’in Ar-Ge ve inovasyona yaptığı büyük yatırımlar hakkında konuşan Erdoğan, Endüstri 4.0 dönüşümünü öncelikli iş olarak gördüklerini ifade etti. Endüstri 4.0 dönüşümünü gerçekleştirebilmek için iki yıldır büyük yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan, bu şekilde hızlanacak olan inovasyon ve teknoloji adaptasyonu ile fabrikanın akıllanması, uçtan uca süreçlerin birbiri ile bağlantılı hale gelmesi ve üretim hatlarında çeviklik ve uyum sağlanmasının amaçlandığını dile getirdi.

Bu dönüşümü tamamlayacak ilk firma olma konusunda iddialı olduklarını belirten Turan Erdoğan, aldıkları ödül ile endüstriyel mükemmellik için yürüttükleri çalışmalarda doğru yolda olduklarını gördüklerini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *