» 
 

Vestel'den çamaşır ve kurutma makinesi fabrikası için 70 milyon euro yatırım

Manisa'da yeni bir fabrika kuracağını açıklayan Vestel 70 milyon euroluk yatırımıyla çok ciddi istihdam sağlayacak. Yeni fabrikasında Vestel çamaşır ve kurutma makinesi üretimi yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın işadamlarına yönelik "yatırım yapın, üretin" çağrıları karşılık bulmaya başladı. Vestel Beyaz Eşya yaptığı duyuruda çamaşır ve kurutma makinesi fabrikası kurmak amacıyla 70 milyon yatırım çalışmaları başlattığını açıkladı.

Vestel, KAP'a bir açıklama yaparak 70 milyon euro yatırım yapacağını, kuracağı yeni çamaşır ve kurutma makinesi fabrikasında yılda 750 bin çamaşır, 750 bin ise kurutma makinesi üretim kapasitesi olacağını bildirdi. 2018'in Haziran ayında tamamlanması planlanan Vestel'in Manisa'daki yeni fabrikasında ayrıca yatırım teşviklerinden yararlanılacağı öğrenildi.

Vestel Beyaz Eşya, kasım ayında arsa tahsis sözleşmesini imzaladığını duyurduğu yeni fabrikasına yatırım finansmanını sağlayabilmek için bankalar ve finans kuruluşlarıyla görüşmelerin devam ettiğini belirtirken, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, vergi indirimi gibi pek çok teşvikten de yararlanacağı kaydedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *