» 
»
 

Vicdani ve dini sömürü yapanlara 768 bin lira ceza

İzmir'de mobil huzur timleri, 2016 yılı başından itibaren çocuklarını çalıştıran aileler ile dilencilik yapanlara yönelik 7 bin 359 idari ve 78 adli işlem yaptı. Toplamda ise 767 bin 820 lira para cezası uyguladı.

İzmir'de küçük yaştaki çocukların trafik ışıklarında dilendirilmesi, sokaklarda su, sakız, mendik ve çiçek satışı yaptırılmasının engellenmesi amacı ile oluşturulan mobil huzur timleri, çocukların yanı sıra vicdani ve dini sömürü yaparak dilenenlere yönelik sürdürdüğü mücadelede, 2016 yılı başından bu yana 7 bin 359 idari ve 78 adli işlem gerçekleştirildi. 767 bin 820 lira ceza uygulandı.

Anadolu Ajansı muhabirinin emniyet yetkililerinden derlenen bilgilere göre, başta çocuklar olmak üzere yaşlılar ve engellilerin sokaklarda dilencilik yapmaları ve çalıştırılmalarının önlenmesine yönelik hazırlanan, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi koordinesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden uzman personelin katılımı ile oluşturulan mobil huzur timleri, il genelinde çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Denetim ve ihbar öncelikli çalışan, ihbarlarla anlık mücadelede bulunan 8 ekip, İzmir'in en işlek caddelerindeki trafik ışıklarında, vatandaşların yoğun olarak gittiği eğlence ve mesire alanlarında, vicdani ve dini duygulara hitap ederek sakız, su, mendil ve çiçek satan ve dilencilik yaptırılan küçük yaştaki çocukların kurtarılmasına ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar yürütülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *