» 
»
 

Vicdanlı hırsız çaldığı eşyaları geri getirdi ama Ütüyü unuttu!

Bursa’da yaşanan bir hırsızlık olayı herkesi şaşkına çevirdi. Sabah saatlerinde bir eve girerek hırsızlık yapan kişi, akşam üstü pişman olup çaldığı eşyaları geri getirerek kapının önüne bıraktı. Ev sahibi eşyaları görünce şok oldu.

Osmangazi ilçesi Hüdavendigar Mahallesi’nde meydana gelen olay, dün sabah saatlerinde meydana geldi. Suzan Dağdelen’in evine çatıdan girdiği belirlenen kimliği belirsiz bir hırsız, evin içinde gezinmeye başladı. Duyduğu sesler üzerine uyanarak çığlık atan Dağdelen, evi incelediğinde buhar makinesi, ütü, dizüstü bilgisayar ve yiyeceklerin çalındığını fark etti. Çığlık üzerine panikleyen hırsız, koşarak kapıdan kaçtı. Ev sahibi Dağdelen ise hemen polise müracaat etti.

Çalınan eşyalar geri geldi
Dün gece saatlerinde kapısı çalınan hırsızlık mağduru Dağdelen kapıyı açtığında, çalınan eşyalarından buhar makinesi ile dizüstü bilgisayarının geri getirilip kapının önüne bırakıldığını gördü. Bunun üzerine paniğe kapılan Dağdelen, polisi tekrar arayarak durumu anlattı. Olay yerine gelen polis ekipleri incelemelerde bulundu.

Dağdelen, konuyla ilgili yaptığı konuşmada sabah ezanı okunmadan çatıdan birinin indiğini fark ettiğini ve uyku sersemliğiyle kuşlar olduğunu zannettiğini ifade etti. Bunun üzerine tekrar uyuduğunu belirten Dağdelen, uyandığında koridorda siyah montlu bir kişiyle karşılaştığını ancak çığlık attığı için adamın kaçtığını söyledi.

Ütüsünü de geri istedi
Şüphelinin siyah montlu ve zayıf olduğunu belirten Dağdelen, çalınan ütüsünü de geri istedi. Dizüstü bilgisayarı, buhar makinesi, ütüsü ve evdeki yiyecekleri çalınan Dağdelen, “Buhar makinesi ile diz üstü geri geldi. 1 saat önce kapı çaldı. Baktığımda kimsenin olmadığını gördüm. Kapıyı açtığımda eşyaları gördüm. Sonra komşulara falan baktım ama kimseyi göremedim. Kendisini görmek istemem ama mümkünse ütümü geri getirsin” dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *