» 
»
 

Vietnam’da çıkan korkunç yangında 13 kişi öldü

Asya kıtasında bulunan Çinhindi Yarımadasının doğu kesiminde yer alan Vietnam'ın başkenti Hanoi'deki bir barda çıkan korkunç yangında 13 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre, Vietnam'ın başkenti Hanoi'deki 8 katlı bir binada karaoke barında çıkan ve kısa sürede büyüyerek çevredeki diğer ev ve restoranlara yayılan yangın nedeni ile 13 kişi hayatını kaybetti. VNExpress gazetesi tarafından servis edilen haberde yangının, bara ait olduğu tespit edilen elektrik panosunda başladığı, yangını fark eden personelin kısa sürede müdahale ettiği ancak çabaların yetersiz kaldığı bildirildi.

Ülkenin Başbakanlık resmi sitesi tarafından yayınlanan Başbakan Nguyen Xuan Phuc konuya ilişkin açıklamasına göre, gerekli soruşturmaların ve incelemelerin başlatılması için gerekli emirlerin verildiği ayrıca polise ekiplerine de soruşturma başlatılması talimatı verdiğini kaydetti.

1954 - 1976 yılları arasında Kuzey Vietnam’ın başkenti olan Hanoi yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip bir şehirdir. Kuzey’in Vietnam savaşını kazanması ile tüm ülkenin başkenti olmuştur. Hanoi Vietnam’ın kuzeyinde Kızıl Nehir deltasına yaklaşık 90 km uzaklıktadır.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *