» 
»
 

Vietnam'da Doksuri Tayfunu: 9 ölü, 112 yaralı

Vietnam'ın başkenti Hanoi'de etkisini gösteren Doksuri Tayfunu'nun meydana getirdiği selde 9 kişi yaşamını yitirdi ve 112 kişi yaralandı.

Vietnam'ın başkenti Hanoi'yi, Doksuri Tayfunu vurdu. Vietnam Doğal Afet Önleme ve Kontrol Merkez Yönetim Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Doksuri Tayfunu'nun yol açtığı selde 9 kişi hayatını kaybettiği ve 112 kişi yaralandığı belirtildi.

Doksuri Tayfunu'nun saatte 135 kilometre hıza ulaştığı ve sonrasında şiddetli dolu ve yağmurun birçok binanın çatısının uçmasına, elektrik direklerinin ve ağaçların devrilmesine neden olduğu aktarıldı.Doksuri Tayfunu'nun ardından meydana gelen selde, yaklaşık 5 bin konut sular altında kaldı. Öte yandan 24 bin evde ise ciddi hasarlar meydana geldi.

Yetkililer, yüksek riskli olan bölgelerdeki yaklaşık 79 bin köylünün güvenli bölgelere tahliye edileceğini, 210 bin kişinin ise yine güvenli bölgelere sevk edileceğini belirtti. Hava şartlarından dolayı ise Hanoi şehrinden Ho Chi Minh bölgesine yapılacak 40 uçuş da iptal edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *