» 
»
 

Viranşehir'de bombalı araçla düzenlenen terör saldırısından acı haber

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen terör saldırısında 3 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybettiği, 15 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

Şanlıurfa Viranşehir'de bomba yüklü araçla Savcılar Sitesine düzenlenen terör saldırısı 3 yaşında bir çocuğun hayatını kaybetmesine, 15 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Yenişehir mahallesi Savcılar sitesinde bomba yüklü aracın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu saat 20.45 sıralarında meydana geldiği belirtilen patlama sonrası olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi. Olay yerini güvenlik çemberine alan polis ekipleri çevre güvenliğini sağladı.

Şanlıurfa Valisi Azim Tuna yaptığı açıklamada, aldıkları bilgilere göre 18-20 yaşlarında bir kişinin bomba yüklü aracı Yenişehir Mahallesi Savcılar Sitesine park ettiğini, daha sonra uzaktan kumanda ile aracın patlatıldığını bildirdi. Lojmanlara yönelik düzenlenen terör saldırısında binaların ağır hasar aldığını belirten Vali Tuna, zabit katibinin 3 yaşındaki erkek çocuğunun terör saldırısında hayatını kaybettiğini, 15 civarında ise yaralı olduğunu açıkladı. Yaralıların durumunun ağır olmadığını belirten Tuna, hastanede tedavi edildiklerini ifade etti.

Vali Tuna'dan Şanlıurfa'daki patlama ile ilgili bilgi aldığı öğrenilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bombalı saldırıda yaşamını yitiren 3 yaşındaki çocuk için başsağlığı, yaralılara da acil şifa dileklerinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *