» 
»
 

Vitamin eksikliği belirtileri nelerdir?

Vücut ve ruh sağlığının korunması için doğru şekilde ve uygun dozda vitaminlerin alınması büyük önem taşıyor. Peki, vitamin eksikliklerinin belirtileri nelerdir? Ayrıntılar haberde...

İnsan vücudu kendi vitaminlerini kendi üretemediği için gerekli olan vitaminleri yiyeceklerden ya da çeşitli ek vitamin prepatlarından sağlamamız gerekiyor. Vitaminler hem beden hem de ruh sağlığını etkileyebiliyor.  Vitamin eksiklikleri sorunu beraberinde pek çok sağlık problemini ortaya çıkarıyor. Öte yandan gençlik ve güzelliği de olumsuz yönde etkiliyor. Peki, vitamin eksikliklerinin belirtileri nelerdir?

Vitamin eksiklikleri vücutta uzun süreli yorgunluk, fiziksel koordinasyon bozukluğu, görme bozukluğu, kansızlık, dil ve deride çatlaklar, eklem ağrıları, aşırı kanamalar, cansız saç ve tırnaklara neden olabiliyor. Gün boyunca çok fazla enerji harcamamanıza rağmen kendinizi yorgun hissediyorsanız vitamin eksikliğiniz olabilir. Saçlarınız çok dökülüyor ya da tırnaklarınız hemen kırılıyor olabilir.

Basit görülen bazı problemler kontrol altına alınmadığı sürece ciddi sonuçlar doğurabilir. Vitamin eksiklikleri zamanla vücuda uyarı veriyor olsa da, giderilmeme durumunda hastalıklar oluşabilir. Öncelikle düzenli beklenme sonrasında yeterli dozda alınan vitaminler bu problemlerin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *