» 
 

Vize müjdesi Mevlüt Çavuşoğlu'ndan!

Rusya ile ilişkilerin normalleşme sürecinde olduğunu ve hatta hızlandırmaya yönelik birçok çalışma içerisinde olduklarını belirten Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya ile vizeleri kaldırmaya yönelik ciddi bir çalışma sürecinde olduklarını ifade etti.

5'incisi düzenlenen türkiye-Rusta Ortak Stratejik Planlama Grubu Toplantısı için Antalya'nın Alanya ilçesine gelen Dışişleri gelen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ortak bir basın toplantısı düzenledi. Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Rusta ile olan ikili ilişkilerin gün geçtikte daha da kuvvetlendiğinin altını çizerek, vize konusu ile ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

Rus turistlerin tercihinin en çok Antalya olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, Türkiye ile Rusya arasında vizelerin tamamen kaldırılmasını istediklerini dile getirdi. Bölücü terör örgütlerinin herkes için bir tehdit olduğuna dikkat çekerken, vizelerin kaldırılması hususunda da güvenlik konularının ele alındığını ifade etti. Öte yandan vizeler konusunda engellerin tamamen kalkması gerektiğini, Türkiye ve Rusya arasındaki sermaye engeli, hizmet önündeki engel, kişilerin ve malların önündeki engellerin de kaldırılması gerektiğini söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, vizenin nasıl kaldırılacğı konusunda güvenlik birimlerinin bir araya geleceklerini ve bu konuların değerlendirmeye alınacağını, en kısa sürede vizeleri kaldırmaya çalışacaklarını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *