» 
»
 

Vodafone Arena'da patlama: Hain saldırıda şehit ve yaralılar var

İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarında 22:30 sıralarında meydana gelen patlamadan acı haberler tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Resmi açıklamalara göre 29 şehit ve 166 yaralımız olan patlama sonrası milli yas ilan edildi.

Beşiktaş Vodafone Arena önünde bu akşam oynanan maç sonrası saat 22:30 sıralarındaki patlamanın çevik kuvvet polislerinin bulunduğu alanda meydana geldiği belirtilirken, saldırının bombalı araçla gerçekleştirildiği ve iki ayrı patlama olduğu belirtildi. Spor Toto Süper Lig'de bu akşam oynanan Beşikaş Bursaspor karşılaşması sonrasında Vodafone Arena stadının yakınlarında meydana gelen patlama sırasında 25 şehit 166 yaralı olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena önünde meydana gelen patlamada ilk belirlemelerde 20 civarında yaralı olduğuna dair açıklama yapmıştı. İçişleri Bakanı Soylu açıklamasında detayların daha sonra açıklanacağını belirtti ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile birlikte İstanbul'a geldi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın İçişleri Bakanı Soylu'yu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'i arayarak İstanbul'daki patlama ile ilgili bilgi aldığı öğrenildi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ise olay yerinde incelem yaptı. İstanbul'daki patlama sesinin Anadolu yakasından da duyulduğu, Beşiktaş ve çevresinde trafiğin kontrollü sağlandığı bildirildi. Başsavcılık da patlamaya ilişkin soruşturma başlattı.

PATLAMAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI

Öte yandan Radyo Televizyon Üst Kurulu Vodafone Arena'daki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirdi. RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 7'nci maddesinde yer alan "Milli güvenliğin açıkça gerekli kıldığı hallerde veya kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasının muhtemel olduğu durumlarda" geçici yayın yasağı getirilebileceği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *