» 
»
 

Vücudun su ihtiyacını karşılayan besinler

Vücudumuzun yüzde 70’lik kısmını oluşturan su gün içerisinde tüketilmesi gereken en önemli besindir. Gün içerisinde yeterince su içemeyenler su ihtiyaçlarını bir kısmını alacakları besinlerle de karşılayabilirler. İşte ayrıntılar…

İçeriğinde binlerce mineral ve vitamin barındıran su iç organlarımızdan cildimize kadar sağlığımızı koruyabilmemiz adına tüketilmesi gereken en önemli sıvıdır. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre bol su içemeyen kişiler vücudun su ihtiyacının büyük bölümünü yediğiniz besinlerden de karşılayabilir.

Bu besinler arasında %94’lük su oranına sahip olan domates ilk sırayı almaktadır. Kalorisi oldukça düşük ve likopen açısından zengin olan domates diyet yapanların da rahatlıkla tüketebileceği bir besindir. İkinci sırayı %90’lık su oranı ile havuç ve brokoli almaktadır. A vitamini deposu olan havuç cilt ve göz sağlığınızı korurken, c ve k vitamini açsından zengin brokoli ile bağışıklık sisteminiz güçlenir.

Bunların yanı sıra çilek, karpuz, ıspanak gibi su açısından zengin besinleri gün içerisinde tüketmeniz vücudunuzun su ihtiyacını karşılamanıza yardım olacaktır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *