» 
»
 

Vücudunuzdaki ödemin nedeni Magnezyum eksikliği olabilir

Birçok kadının başlıca şikayetlerinden ödemin magnezyum eksikliğinden kaynaklandığını ifade eden Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, konuya ilişkin önemli açıklamalar paylaştı.

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, vücutta oluşan ödemin hafife alınmaması gerektiğinin altını çizerek, ödemin, vücutta sıvı birikmesi olduğunu çoğunlukla bayanlarda görüldüğünü ve böbrek ve karaciğer hastalıkları, kalp-damar sorunları, hormonel hastalıklar gibi ciddi hastalıkların belirtisi olabileceğini kaydetti.

Enç, regl dönemi, menopoz, fazla kilo, az su tüketimi, fazla karbonhidrat tüketimi, bol tuzlu diyet gibi magnezyum eksikliği, B6 vitamin eksikliği ve tansiyon dengesizliğinin de ödeme neden olduğunu açıklayarak ödemin ilk belirtilerinin göz kapaklarında, el, ayak ve ayak bileklerinde kendini gösterdiğini açıkladı.

Bir hastalığa bağlı olmadan ödemin vücuttan atılabilmesi içinde önerilerde bulunan Enç, hazır yiyecek, et suyu tabletleri, turşular, konserveler uzak durulmasını, yemeklerdeki tuz ve baharat miktarının düşürülmesi gerektiğini ifade etti. Bunun yanı sıra herhangi bir sağlık sorunu olmayan kişilerin de ödem atımını hızlandıran biberiye, ısırgan otu, kiraz sapı ve funda yaprağı gibi bitkilerin çaylarından faydalanabileceklerini açıkladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *